Chce likwidacji Straży Miejskiej

czw., 28/03/2019 - 14:31 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2019 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej wywołało dyskusję o tym, czy ta służba miejska w ogóle jest potrzebna. Między innymi o Straży Miejskiej mówiono podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta.

Podczas sesji Piotr Barasiński komendant Straży Miejskiej przedstawił radnym sprawozdanie z działalności za ubiegły rok. Zadania jakie realizują to głównie utrzymanie porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Strażnicy w ubiegłym roku przeprowadzili ponad 13 tysięcy interwencji. Dziennie to około 37 zdarzeń, na które reagują. Roczne utrzymanie działalności straży z 21 strażnikami, komendantem jego zastępcą, osobami obsługującymi monitoring i administracją -w sumie to 28 osób, kosztuje 2 miliony 150 tysięcy złotych, a ta pula ma się zwiększyć do 2 milionów 400 tysięcy złotych.

Radny Marcin Rzepecki podczas dyskusji na temat działalności straży podważył zasadność funkcjonowania tej służby. Opowiada się za jej likwidacją, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze proponuje przeznaczyć na rozbudowę monitoringu, patrole ponadnormatywne policji, czy chociażby powołanie dwóch komisariatów na terenie miasta np. na osiedlu Dolnośląskim.

Radny Rzepecki zapowiedział, że będzie chciał przeforsować w radzie pomysł likwidacji straży. Jeśli nie znajdzie on w tym gremium zrozumienia, doprowadzi do referendum, w którym mieszkańcy zdecydują o przyszłości tej służby.

TKB - Na sesji o bezpieczeństwie - 28.03.2019

Tagi